La Liga (1η αγωνιστική): Με μπροστάρη τον Μπενζεμά η «βασίλισσα» - στο απόλυτο μηδέν Οσασούνα και Ισπανιόλ (video)

Με το «δεξί» ξεκίνησε η Ρεάλ Μαδρίτης τις υποχρεώσεις της στη νέα σεζόν, αφού επικράτησε με 4-1 της Αλαβές, ενώ στο έτερο ματς της ημέρας (14/08) η Ισπανιόλ και η Οσασούνα έμειναν στο απόλυτο μηδέν.
Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Καρίμ Μπενζεμά, η Ρεάλ Μαδρίτης ξεπέρασε με άνεση το εμπόδιο της Ντεπορτίβο Αλαβές και ξεκίνησε με εντυπωσιακό τρόπο τη φετινή αγωνιστική περίοδο

Ο Γάλλος σέντερ φορ βρήκε δύο φορές δίχτυα (48', 62'), ενώ ο Νάτσο είχε διπλασιάσει τα τέρματα της «βασίλισσας» στο 56ο λεπτό, μετά από ασίστ του Μόντριτς Οι «μερένχες» ξέσπασαν στο δεύτερο ημίχρονο και κατάφεραν να βρουν και τέταρτο γκολ στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Βινίσιους.

Στο άλλο παιχνίδι της ημέρας, δυστυχώς επιβεβαιώθηκαν οι προβλέψεις για ένα κλειστό ματς, με την Οσασούνα και την Ισπανιόλ, αφού έγινε μία μέτρια ποιοτικά αναμέτρηση, χωρίς να υπάρξει σκορ.