Απόλλων Σμύρνης – ΟΦΗ 1-2: Επικράτησαν στο παρά πέντε οι Κρητικοί!

Ο ΟΦΗ με γκολ των Καστάνιος και Φαν Ντάινεν επικράτησε με 2-1 του Απόλλωνα Σμύρνης σε φιλικό ματς στην Καλλιθέα.

Απόλλων Σμύρνης και ΟΦΗ έδωσαν φιλική αναμέτρηση στο γήπεδο της Καλλιθέας λόγω της αναβολής της έναρξης της Super League με τους Κρητικούς να παίρνουν τη νίκη με 2-1. Σ’ ένα ισορροπημένο ματς, με την Ελαφρά Ταξιαρχία να είναι ελαφρώς καλύτερη, η ομάδα του Νίκου Νιόπλια δικαιώθηκε για το τελευταίο καλό της 20λεπτο.

Όλα τα γκολ σημειώθηκαν στο δεύτερο μέρος με τον Καστάνιος να ανοίγει το σκορ στο 47' για τον ΟΦΗ, τον Σαχλί να ισοφαρίζει τρία λεπτά αργότερα και τον Φαν Ντάινεν να δίνει τη νίκη στους Κρητικούς στο 84'.

Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων:

Απόλλων Σμύρνης (Γιάννης Πετράκης): Βέρλχουστ, Ντεντάκης, Τουτουαρίμα (65' Κραγιόπουλος), Λισγάρας, Φατιόν, Σλίβκα, Ματέι (46' Μπαξεβανίδης), Παπαγεωργίου (65' Μαρτίνες), Τσιλούλης (65' Βιτλής), Παλμίδης (46' Σαχλί), Ιωαννίδης (46' Ντάουντα)

ΟΦΗ (Νίκος Νιόπλιας): Επασί, Γιαννούλης, Πασαλίδης (61' Διαμαντής), Βούρος, Λυμπεράκης (61' Γκαγέγος), Μαρινάκης (61' Ουές), Κοροβέσης, Μπαλογιάννης (71' Νοικοκυράκης), Νέιρα, Καστάνιος (61' Φαν Ντάινεν), Γρίβας (61' Καμάου)