Μάντσεστερ Σίτι – Άρσεναλ: 4-0 με Ρόδρι οι «σίτιζενς» και… ειρωνικό χειροκρότημα από τους Λονδρέζους οπαδούς (video)

Οι φίλαθλοι Άρσεναλ πανηγυρίζουν μαζί με εκείνους της Μάντσεστερ Σίτι για το 4-0 ως ένδειξη ειρωνείας

Πάρτι κάνει η Μάντσεστερ Σίτι στη 2η αναμέτρηση της Premier League κόντρα στην Άρσεναλ! Έχοντας σκοράρει δύο γρήγορα γκολ στα πρώτα λεπτά του ματς κι άλλο ένα λίγο πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου, οι «πολίτες» μπήκαν με την ίδια φόρα και στο δεύτερο ημίχρονο!

Στο 52ο λεπτό του αγώνα ο Ρόδρι «έπιασε» ωραία ένα δυνατό πλασέ έξω από την περιοχή του Λένο, το οποίο ήταν ασταμάτητο και κατέληξε στα δίχτυα για το 4-0. Μαζί με τους φιλάθλους της Σίτι, όμως, πανηγύρισαν κι εκείνοι της Άρσεναλ γεμάτοι ειρωνεία