Ουγγαρία – Αγγλία 0-2: Φεύγει με το «τρίποντο» από την Πούσκας Αρένα με Στέρλινγκ και Κέιν! (video)

Μπορεί να πέρασε σχεδόν μία ώρα, με την Αγγλία να αναζητά το γκολ που θα της έδινε προβάδισμα, όμως ο Ραχίμ Στέρλινγκ ήταν εκεί, έκανε στο 55’ το 1-0 για τα «Τρία Λιοντάρια», και τρία λεπτά αργότερα, ο Χάρι Κέιν «κλείδωσε» το τρίποντο για τον Γκάρεθ Σάουθγκειτ!

Με τον καλύτερο δυνατό τρόπο ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο η Αγγλία απέναντι στην Ουγγαρία, με το σύνολο του Γκάρεθ Σαουθγκέιτ να παίρνει το πολυπόθητο προβάδισμα στο 55ο λεπτό, χάρη στο γκολ του Ραχίμ Στέρλινγκ, και τρία λεπτά αργότερα να ολοκληρώνει το «διπλό» στην Πούσκας Αρένα, με το πρώτο γκολ του Κέιν με το εθνόσημο μετά το EURO 2020!