Σαμπντόρια – Ίντερ 1-2: Ισοφάρισε με Γιοσίντα, ανέκτησαν το προβάδισμα οι φιλοξενούμενοι με τον Λαουτάρο Μαρτίνες!

Άμεση ήταν η απάντηση της Σαμπντόρια στο γκολ του Ντιμάρκο, με τους γηπεδούχους να ισοφαρίζουν την Ίντερ στο 34ο λεπτό, αλλά να μην διατηρούν την ισοπαλία μέχρι το τέλος του πρώτου μέρους, εξαιτίας του… Λαουτάρο Μαρτίνες (1-2).

Εξαιρετικό χαρακτηρίζεται το πρώτο μέρος που διεξάγεται τούτη την ώρα στην έδρα της Σαμπντόρια, με τους γηπεδούχους να «απαντούν» στο γκολ του Ντιμάρκο στο 34ο λεπτό με το 2ο γκολ του Γιοσίντα την τελευταία τριετία, αλλά να βλέπουν άμεσα τον Λαουτάρο Μαρτίνες να ξαναδίνει το προβάδισμα στην ομάδα του.

Πρόκειται μάλιστα για το δεύτερο γκολ του Αργεντινού στην τρέχουσα σεζόν, και το πρώτο στα εναρκτήρια 45 λεπτά, μετά τον Φεβρουάριο του 2021, απέναντι στην Μίλαν.