Μίλαν - Λάτσιο 1-0: Ο Λεάο ανοίγει το σκορ για τους «ροσονέρι» και στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου ο Κεσιέ χάνει πέναλτι! (video)

Μεγάλη ευκαιρία να μπει στα αποδυτήρια με προβάδισμα δύο τερμάτων απώλεσε η Μίλαν, αφού ο Λεάο άνοιξε το σκορ με υπέροχη ενέργεια στο 45ο λεπτό, αλλά στο πέμπτο (!) λεπτό των καθυστερήσεων ο Κεσιέ αστόχησε από την «άσπρη βούλα».
Η Μίλαν ευτύχησε να ανοίξει το σκορ με τον Λεάο στο 45' να διανύει το μισό γήπεδο πριν εκτελέσει από το ύψος του πέναλτι, ωστόσο, στα έξι λεπτά που υπέδειξε ο διαιτητής ως χρόνο καθυστερήσεων για το πρώτο ημίχρονο, ο Κεσιέ δεν αξιοποίησε το πέναλτι που κέρδισε η ομάδα του με το 1-0 να παραμένει ως το σκορ του πρώτου μέρους!