Sports

Κατάρ – Εκουαδόρ 0-2: «Πάγωσε» τους διοργανωτές με… killer Βαλένσια! (video)

Με έναν εκπληκτικό Ένερ Βαλένσια το Εκουαδόρ πήρε τη νίκη με 0-2 απέναντι στο Κατάρ, στην πρεμιέρα του Παγκοσμίου Κυπέλλου.Ο αρχηγός της ομάδας από τη Νότια Αμερική σημείωσε και τα δύο τέρματα της χώρας του στο πρώτο ημίχρονο, οδηγώντας την σε μία εύκολη, όπως αποδείχθηκε, επικράτηση

Η έναρξη του Μουντιάλ στο Κατάρ είναι γεγονός! Το Εκουαδόρ ήταν ο μεγάλος νικητής στην πρεμιέρα του τουρνουά απέναντι στους διοργανωτές, τους οποίους και κέρδισε εύκολα με 2-0, χάρη στα δύο τέρματα που σημείωσε στο πρώτο ημίχρονο ο αρχηγός της ομάδας, Ένερ Βαλένσια (16’, 31’). Οι (τυπικά και ουσιαστικά) γηπεδούχοι δεν απείλησαν σε κανένα σημείο του αγώνα, με τη χώρα της Νότιας Αμερικής να κυριαρχεί σε όλα τα σημεία του παιχνιδιού.