Γουλβς – Μπρέντφορντ 0-2: Πρωταγωνιστεί ο Τόνεϊ, σκοράρει και δημιουργεί το δεύτερο γκολ! (video)

Επτά λεπτά χρειάστηκε η Μπρέντφορντ για να σκοράρει… εις τριπλούν απέναντι στην Γουλβς με τον VAR να επεμβαίνει και να ακυρώνει το γκολ του Τόνεϊ στο 31’, καθώς αντικανονικά χρησιμοποίησε το χέρι του.

Η νεοφώτιστη Μπρέντφορντ πήρε προβάδισμα απέναντι στη γηπεδούχο Γουλβς στο 28’ της αναμέτρησης με τον Τόνεϊ να αναλαμβάνει την εκτέλεση πέναλτι και να ανοίγει το σκορ. Επτά λεπτά αργότερα, ο ίδιος με προσωπική ενέργεια ελευθερώνεται και μοιράζει για τον Εμπεουμό ο οποίος έγραψε και το 2-0 υπέρ της Μπρέντφορντ.