Sports

ΠΑΟΚ – Παναθηναϊκός 2-1: Έφερε το ματς... Τούμπα μέσα σε 11 λεπτά, με τον Σάστρε να το «υπογράφει» με οβίδα!

Έντεκα λεπτά ήταν αρκετά για τον ΠΑΟΚ, ώστε να ανατρέψει το προβάδισμα του Παναθηναϊκού και να πάρει μία σπουδαία νίκη στην Τούμπα με 2-1! Μεγάλος πρωταγωνιστής του ντέρμπι της 22ης αγωνιστικής της Super League, ο Σάστρε, που με εξαιρετικό σουτ εκτός περιοχής, «υπέγραψε» τη μεγάλη ανατροπή των Θεσσαλονικέων!

Ο ΠΑΟΚ έδωσε συνέχεια στην εξαιρετική παράδοση που έχει χτίσει εντός έδρας με τον Παναθηναϊκό!
Ο Δικέφαλος του Βορρά όχι μόνο απέτρεψε την πρώτη του εντός έδρας ήττα από τους «πράσινους», κάτι που έχει να συμβεί από το 2017, αλλά με ένα γκολ-ποίημα του Σάστρε στο 88', πήρε ένα σπουδαίο τρίποντο, επικρατώντας με 2-1 (06/02) του συνόλου του Ιβάν Γιοβάνοβιτς, που γνώρισε την τρίτη του σερί ήττα!