Sports

Ολυμπιακός – ΑΕΚ 1-3: «Άλωσε» το Καραϊσκάκη και δεν αφήνει τον Παναθηναϊκό σε... ησυχία!

Στο μεγάλο ντέρμπι της αγωνιστικής νικήτρια ήταν η ΑΕΚ (23/04, 3-1)! Σε έναν αγώνα με πολλές φάσεις, γκολ και ένταση οι «κιτρινόμαυροι» έφυγαν με το «τρίποντο» από την έδρα του Ολυμπιακού, κάνοντας κι επισήμως την υπόθεση-πρωτάθλημα «χορό για δύο».
ΑΕΚ και Ολυμπιακός «κονταροχτυπήθηκαν» στο Γεώργιος Καραϊσκάκης στην 5η αγωνιστική των Play Off της Stoiximan Super League με την «Ένωση» να φεύγει από το Φάληρο με το πολυπόθητο τρίποντο (23/04, 3-1).
Οι δύο ομάδες μοιράστηκαν από ένα ημίχρονο, αλλά εν τέλει οι «ερυθρόλευκοι» έμειναν με «άδεια» χέρια.
Η «Ένωση» μπήκε με φόρα στον αγώνα και προηγήθηκε νωρίς και ήλεγχε το παιχνίδι. Οι Πειραιώτες επανήλθαν στο δεύτερο ημίχρονο πιο δυναμικοί και ισοφάρισαν ενώ είχαν και ευκαιρίες για να φέρουν «τούμπα» το ματς.