Basket Talk

Παναθηναϊκός - Περιστέρι 85-68: Έκαναν το 2/2 οι «πράσινοι» στα φιλικά προετοιμασίας (video)

Ο Παναθηναϊκός έκανε το 2/2 στην προετοιμασία του, νικώντας το Περιστέρι με σκορ 85-68.

Φιλική ήττα (85-68) γνώρισε το Περιστέρι από τον Παναθηναϊκό στο ΟΑΚΑ.

Ο Ίαν Μίλερ ήταν εκείνος που απειλούσε στο πρώτο δεκάλεπτο, όπου οι «κυανοκίτρινοι» βρέθηκαν πίσω με 27-16, ενώ στην συνέχεια αντέδρασαν με πολύ καλή άμυνα και, με τον Έρικ ΜακΚρί να σηκώνει το βάρος επιθετικά, πήραν το προβάδισμα (40-43, στο 20’).

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Παναθηναϊκός πίεσε, βρήκε λύσεις από την περιφέρεια με τον Ιωάννη Παπαπέτρου και τον Γιώργο Παπαγιάννη στη ρακέτα και πήρε μία διαφορά στο τέλος του τρίτου δεκαλέπτου (67-58) που την συντήρησε ως το τέλος.

Οι διαιτητές: Μάνος, Ψαριανός, Κάρδαρης.

Τα δεκάλεπτα: 27-16, 40-43, 67-58, 85-68.